Dolar daje okazje na otwarciu tygodnia – czy ten scenariusz jest możliwy?

0
584

Techniczna strefa oporu

Rynek AUDUSD osiągać dziś poziom, który wskazywaliśmy w piątkowych scenariuszach. Do pełnego zaksięgowania zabrakło około 2 pipsów, gdyż podażowa strefa ZZB po poziom cenowy 0,6820 – 0,6822. Biegunowość potwierdza dołek z środowej sesji, który został dynamicznie wybity w ramach retestu. Pierwsza podaż widoczna jest na formacji świecowej z godzin porannych czasu europejskiego.

Dolar daje okazje na otwarciu tygodnia   czy ten scenariusz jest możliwy?

AUDUSD H1

źródło: xStation

Target dla pozycji sell

Na wykresie pojawia się lokalnych target dla korekty spadkowej. Uwzględniając próbę rozwijania nowego trendu, pułap korekcyjny wyznaczony został z mierzenia FE100. Mamy tu więc poziom popytowy o okrągłej wartości 0,6800. W scenariuszu tym koniecznością wydaje się precyzyjne wejście, aby stosunek zysku do ryzyka oscylował na opłacanym poziomie.

Poprzedni artykułDane makro 18.11.2019 – indeks nieruchomości
Następny artykułKurs franka szwajcarskiego w centrum uwagi – ile trzeba dziś zapłacić za CHF?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.