Domknięcie shorta z piątku na USDJPY

0
583

W ostatnich dniach najważniejszym elementem technicznym wykresu USDJPY była strefa podażowa 109,90 – 110,00. Poziom oparty był na układzie harmonicznym Kraba, a więc punkt D na wysokości współczynnika zewnętrznego 161,8%. Rynek dał właściwie aż trzy szanse do rozegrania tego oporu, a poniżej prezentuję zagranie krótkiej pozycji z piątkowej sesji. Impulsem do zagrania była formacja spadającej gwiazdy H1 przed otwarciem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych. Dość oczywiste było zabezpieczenie pozycji sell, maksimum z środowej sesji posłużyło jako poziom stop-loss. Pojawiała się perspektywa potencjalnej formacji RGR-a, a więc trzymanie pozycji po wybiciu nowego szczytu nie miałoby podstaw technicznych.

Domknięcie shorta z piątku na USDJPY

USDJPY H1

źródło: XTB

Pozycja nie miała pierwotnie sztywnego targetu take-profit. Jednak założeniem było uzyskanie atrakcyjnego poziomu zysku do ryzyka i zamknięcie shorta na technicznym oporze przy współczynniku 38,2% (109,14). Jednak po wygenerowaniu popytowych świec na otwarciu dzisiejszej sesji europejskiej, krótka pozycja została zamknięta z zachowaniem zadowalającego r:r na poziomie 3,5:1 oraz wynikiem +50 pipsów co było motywującym początkiem tygodnia o poranku. 

Domknięcie shorta z piątku na USDJPY

USDJPY H1

źródło: XTB


Domknięcie shorta z piątku na USDJPY
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułOptymistyczny styczeń na niemieckim indeksie
Następny artykułDane makro 29.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.