Druga szansa na rynku złota? Notowania na istotnym poziomie technicznym.

0
214

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 39 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 810 dolarów za uncję. Po tym fakcie kurs złota poszybował dynamicznie w dół. Mniej więcej przez okres 24 godzin wycena złota spadła o ponad 2%. Obecna fala wzrostowa wygenerowana została z pułap 1 771 USD.

Druga szansa na rynku złota? Notowania na istotnym poziomie technicznym.

GOLD M30

źródło: xStation

Opór

Na wtorkowym otwarciu notowania drugi raz testują techniczny poziom podażowy. Bazujemy tutaj na mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo po cenie 1 796 dolarów za uncję. Rynek w większości przypadków daje drugą szansę i tak też należy rozpatrywać bieżące podejście. Potwierdzenie na formacjach świecowych powinno być wystarczające, aby próbować pozycji short.

Druga szansa na rynku złota? Notowania na istotnym poziomie technicznym.

GOLD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Najważniejsze formacje harmoniczne na rynku FOREX
Następny artykułStrefa kierunkowa na wykresie Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.