Duży popyt na amerykańskiego dolara – Czy warto jeszcze kupować?

0
163

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 420 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,3410. Po tym fakcie to strona popytowa zdominowała kolejne kilka, a nawet kilkanaście sesji giełdowych. Tym samym notowania wyznaczyły widoczne high na początku drugiej połowy października.

Duży popyt na amerykańskiego dolara   Czy warto jeszcze kupować?

GBPUSD H4

źródło: xStation

Wsparcie

Obecne spadki korekcyjne mocno przyspieszają i zaczynają testować pułap głębokiego mierzenia Fibonacciego 78,6%. Tam też znajduje się aktualne wsparcie dla notowań. Aby rozważyć długie pozycji potrzebujemy wyraźnego wyhamowania i potwierdzenia na formacjach świecowych.

Duży popyt na amerykańskiego dolara   Czy warto jeszcze kupować?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułEuro odzyskuje siły względem funta. Sytuacja techniczna na parze EURGBP
Następny artykułRopa WTI wypełnia geometrię OneToOne. Breakout na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.