Dwa scenariusze na rynku dolara – czekamy na zmienność amerykańskiej waluty

0
559

Czekamy na zmienność

Obecny tydzień przynosi uspokojenie na rynku USDJPY. Dzisiejsze poziomy przybliżają nas ponownie do strefy podażowej na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% fibo. Pod koniec stycznia poziom ten stanowił bardzo silną strefę ZZB dla notowań. Na początku lutego widzimy próby zaatakowania tego oporu, jednak na tą chwilę sprzedających dość dobrze kasują te próby. Nadal aktualny pozostaje scenariusz z mierzeniem FE100, które wyznacza najbliższe wsparcie. Obecnie jest to poziom cenowy (109,47), a więc około 40 pipsów od obecnego pułapu. Zakładając powrót normalnej zmienności na Ujku, możemy osiągnąć ten target nawet w postaci jednej świecy H1.

Dwa scenariusze na rynku dolara   czekamy na zmienność amerykańskiej waluty

USDJPY H1

źródło: xStation

Formacja Nietoperza

Od poniedziałku trwa tendencja umacniania dolara australijskiego. Skala wahań nie jest duża, jednak kierunek północny dość zdecydowany. Pozwala to wyznaczyć schemat harmoniczny na podstawie swingu spadkowego z poprzednich dni. Pierwszym elementem układu jest reakcja na współczynniku Fibonacciego 38,2%. To tam znajduje się potencjalny punkt B formacji. Dalsze wzrosty pozwoliły rozszerzyć horyzont o drugą część struktury, która powinna zamknąć się na wysokości 88,6% fibo. Mamy tutaj przykład formacji harmonicznej Nietoperza, a wybór głębszego mierzenia dla punktu D zależny jest od wcześniejsze wagi poziomów Fibonacciego na wykresie AUDUSD. Potencjalna fala BC stanowi również największą korektę podczas obecnych wzrostów i jeśli pojawi się większa cofka na rynku, może próbować przyłączyć się do kupujących w okolicach 0,6700.

Dwa scenariusze na rynku dolara   czekamy na zmienność amerykańskiej waluty

AUDUSD H1

źródło: xStation

Dwa scenariusze na rynku dolara – czekamy na zmienność amerykańskiej waluty
5 (100%) 3
Poprzedni artykułDane makro 12.02.2020 – stopy procentowe, zapasy ropy naftowej
Następny artykułxStation – profesjonalna platforma do analizy wykresów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.