Rynek GBPUSD walczy na chwilę obecną z lokalnym wsparciem na poziomie 1,4326 (żółta linia). W momencie wybicia dołem- układ ten może zadziałać na zasadzie „biegunowości” – obecne wsparcie staje się oporem, dlatego cały czas warto trzymać na swoich wykresach ten żółty poziom.
Pierwsze wsparcie geometryczne natomiast znajduje się 32 pipsy niżej. Na wysokości FE100% znajduje się punkt „D” korekty prostej AB=CD (zielona elipsa).
GBPUSD, wykres H1
Patrząc na ten instrument w pewnym powiększeniu – na większym interwale czasowym H4 warto pamiętać również o ważnym clustrze Fibonacciego, który potwierdzony jest dodatkowo ważną strefą wsparcia (dołek z 29 marca).
Na poziomie 1,4208 grupują się dwa mierzenia:
- Wewnętrzny współczynnik 61,8%
- Wydłużone mierzenie FE161,8%.
GBPUSD, wykres H4
Zapamiętaj!
Warto analizować niższe interwały czasowe przed zawarciem transakcji, w celu określenia dodatkowych potwierdzeń analizy oraz precyzyjnego wejścia w rynek.
Chcesz wiedzieć więcej o analizie kilku interwałów jednocześnie? Zobacz nasz „Multi Time Frame System” tutaj: KLIK
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.