Dynamiczne zamknięcie tygodnia na NASDAQ

0
100

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego NASDAQ 100 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 710 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali spadkowej, na której budujemy aktualną siatkę mierzeń Fibonacciego. W ramach wspomnianego swingu spadkowego, notowania US100 wyznaczyły dołek cenowy po kursie 14 710 punktów.

Dynamiczne zamknięcie tygodnia na NASDAQ

US100 H4

źródło: xStation

Historyczny target

Widoczne wzrosty zapoczątkowane zostały w trzecim tygodniu sierpnia. Rynek w dynamicznym tempie powrócił ponad okrągły poziom cenowy 15 000 punktów i kontynuuje trend. Piątkowa sesja jest wyjątkowo dynamiczna, a kurs otwiera nowe historyczne szczyty. Barierę podażową wyznacza zewnętrzne mierzenie fibo 161,8% po cenie 15 450 punktów.

Poprzedni artykułDalsze wzrosty na złocie? Bitcoin walczy na poziomie Fibonacciego
Następny artykułEthereum utrzymuje trend wzrostowy. Czy to dobry moment na kupno?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.