Dynamiczny tydzień na funcie brytyjskim. Jak to wykorzystać?

0
185

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 480 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu spadkowego. Przez pierwsze trzy tygodnie czerwca japoński jen wyraźnie zyskiwał w stosunku do brytyjskiego funta.

Dynamiczny tydzień na funcie brytyjskim. Jak to wykorzystać?

GBPJPY H4

źródło: xStation

Target wzrostowy

Bieżący tydzień przynosi kluczową zmianę dla ostatniej tendencji spadkowej. Utrzymana została natomiast dynamika z drugiej połowy ubiegłego tygodnia. Od kilku sesji na parze walutowej GBPJPY panuje wyraźnie podwyższona zmienność rynkowa. Obecnie notowania wypełniają strefę podażową 155,05 na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo.

Poprzedni artykułKapitał wraca do amerykańskiego dolara
Następny artykułFormacja harmoniczna na Ropie WTI. Pojawia się pierwszy popyt na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.