Ethereum osiąga pierwszy target spadkowy

0
128

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych w okolicy 1 700 dolarów. Był to okres końcówki czerwca i zarazem najniższej wyceny ETH od mniej więcej trzech miesięcy.

Ethereum osiąga pierwszy target spadkowy

ETHUSD H4

źródło: xStation

Pierwszy target

Bieżąca korekta spadkowa opiera się na pułapie współczynnika Fibonacciego 38,2%. Jest to wyznaczony poziom wsparcia, który rynek testuje od kilku godzin. Decydująca może być formacja świecowa z godziny 16, której zamknięcie może stanowić sygnał wzrostowy. Ewentualne zanegowanie strefy będzie negatywnym sygnałem dla kupujących.

Poprzedni artykułZłoto wraca ponad barierę 1 800 dolarów
Następny artykułRopa naftowa wraca do trendu wzrostowego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.