Ethereum pomiędzy strefami ZZB

0
666

Wykres Ethereum i Bitcoina z ostatnich tygodni wygląda bardzo podobnie. Nie jest to oczywiście nic zaskakującego z uwagi na silną korelację dodatnią z główną walutą cyfrową. W przypadku ETHUSD w ostatnich godzinach cena porusza się w okolicy 135 dolarów. Wierzchołek został ustanowiony w dość silnej strefie oporu ZZB po kursie 140 USD.

Ethereum pomiędzy strefami ZZB

ETHUSD H4

źródło: xStation

Zamknięcie świecy H4 z godziny 12 potwierdza przewagę sprzedających, jednak jak podkreślałem na początku, istotna jest kontrola z wykresem BTCUSD w ramach korelacji. Aktualne wsparcie zostało potwierdzone na początku bieżącego tygodnia po cenie 124 – 125 dolarów. Poziom ten potwierdzają mierzenia Fibonacciego 61,8% + 50,0%. Mamy tam również opór z pierwszej połowy lutego, który po wybiciu stanowi dodatkowe potwierdzenie popytowe.

Ethereum pomiędzy strefami ZZB
5 (100%) 2
Poprzedni artykułTrading na rynku FOREX&KRYPTO z Fibonacci Team – codziennie o 12:00
Następny artykułAkademia Tradingu z Fibonacci Team. Słyszymy się dzisiaj o 18:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.