Euro – czy rynek zrealizuje ten sygnał?

0
635

Ciekawą sytuację techniczną kształtują notowania pary walutowej EURPLN. Rozpatrujemy perspektywę interwału 4-godzinowego, na którym kilka minut temu doszło do zamknięcia formacji świecowej. W kluczowej strefie wsparcia 4,2940 widzimy wyraźny dolny cień, który oznacza potencjalną reakcję kupujących związaną z obroną wspomnianego wsparcia.

Euro   czy rynek zrealizuje ten sygnał?

EURPLN H4

źródło: xStation

Wydaje się, że rynek wykreował wystarczające potwierdzenia dla szukania długich pozycji na EURPLN-ie. Pierwszy potencjał do wzrostu wynosi około 200 pipsów od obecnego kursu, co w przypadku tej pary walutowej jest wynikiem na 1-2 dniowe zagranie.

Poprzedni artykułRipple – czy cena będzie rosnąć ?
Następny artykuł[WEBINAR] Jak grać na danych makro? Jak to czytać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.