Euro, dolar, funt, złoty – scenariusze na ostatnią sesję tygodnia

0
1425

ANALIZA TECHNICZNA EURUSD

Obecny tydzień na głównej parze walutowej to wyraźne spadki. Słabość euro przekłada się na pogłębianie minimów EURUSD w kierunku ostatniej strefy popytowej 1,1145. Poziom potwierdza głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6%, gdzie wcześniej pojawiała się reakcja kupujących. W przypadku odreagowania na północ, skorzystamy z układu overbalance.

Euro, dolar, funt, złoty   scenariusze na ostatnią sesję tygodnia

EURUSD H1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Wczorajszy atak na kluczowe wsparcie (4,91), wydawał się wystarczająco silny do wyznaczenia nowych dołków. Po raz kolejny jednak, kupujący utrzymują wycenę funta brytyjskiego. Przestrzeń do odreagowania kursu GBPPLN, sięga strefy ZZB przy współczynniku 38,2% (4,9550). 

Euro, dolar, funt, złoty   scenariusze na ostatnią sesję tygodnia

GBPPLN H4

źródło: xStation

Euro, dolar, funt, złoty – scenariusze na ostatnią sesję tygodnia
5 (100%) 3
Poprzedni artykułDane makro 17.05.2019 – inflacja CPI w Strefie Euro
Następny artykułDlaczego byłem pewny tego zagrania na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.