Euro, dolar i WIG20 – okazje transakcyjne na otwarciu tygodnia

0
816

ANALIZA TECHNICZNA EURUSD

Druga połowa maja przynosi spadki na głównej parze walutowej. Dokonujemy szerokie mierzenia kwietniowej fali wzrostowej, które potwierdza strefę popytową 1,1115 (78,6%). Schemat OneToOne wyznacza target dla korekty wzrostowej po kursie 1,1196.

Euro, dolar i WIG20   okazje transakcyjne na otwarciu tygodnia

EURUSD H1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA WIG20

Polski indeks giełdowy WIG20, od kilku sesji testuje strefę wsparcia 2155 punktów. Zakładając utrzymanie poziomu współczynnika 78,6%, pojawia się przestrzeń dla fali wzrostowej na 120 – 130 punktów do strefy ZZB.

Euro, dolar i WIG20   okazje transakcyjne na otwarciu tygodnia

WIG20

źródło: xStation

Poprzedni artykułPoniedziałkowe spojrzenie na rynek FOREX&CRYPTO
Następny artykułPodwójny szczyt na Bitcoinie – czy to okazja do lokalnego shorta?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.