Euro popołudniu niespodziewanie zyskuje – czy jest szansa to wykorzystać?

0
535

Dwa poziomy

Początek sesji amerykańskiej to silne odreagowanie na parze walutowej EURJPY. Pojawił się wyraźny popyt na europejską walutę co przekłada się na osłabienie jena. Rynek dynamicznie wypełniania układ OneToOne, który stanowi lokalny poziom oporu. Jest to okrągły pułap cenowy 120,00. Strefę potwierdza również wyraźna biegunowość z poniedziałkowej sesji azjatyckiej. Optymalnym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się z działaniem do zamknięcia obecnie budowanej świecy godzinowej. Jej kształt powinien potwierdzić lub zanegować testowany opór. W przypadku dalszego pogłębiania korekty wzrostowej, mamy przygotowany kolejny poziom podażowy, który może być rozgrywany przez rynek. Na tą chwilę jednak skupiamy się na najbliższych trzech kwadransach.

Euro popołudniu niespodziewanie zyskuje   czy jest szansa to wykorzystać?

EURJPY H1

źródło: xStation

Formacja młota

Prezentowany wykres EURUSD odnosi się do nieco większego horyzontu czasowego. Składa się na to skala spadków jaka pojawiła się w ostatnim czasie na głównej parze walutowej. Mocno zyskujący amerykański dolar doprowadził do wybicia coraz to nowych minimów. Wyraźny popyt pojawia się jednak na szerokim mierzeniu zewnętrznym 127,2% fibo. O roli tej strefy wsparcia świadczy formacja świecowa młota, która powstała na zamknięciu świecy 4-godzinowej. Zakończenie dolnego cienia stanowi tutaj naturalny pułap dla zabezpieczenia ewentualnych pozycji long. Pierwszy targetem w przypadku realizacji scenariusza wzrostowego będzie poziom ZZB ~ 1,1000. Wskazywany pułap cenowy potwierdza również mierzenie FE100, a więc utrzymanie największej korekty w obecnym trendzie spadkowym.

Euro popołudniu niespodziewanie zyskuje   czy jest szansa to wykorzystać?

EURUSD H4

źródło: xStation

Euro popołudniu niespodziewanie zyskuje – czy jest szansa to wykorzystać?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułNowy wymiar tradingu na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 12.02.2020 – stopy procentowe, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.