Euro słabnie na poniedziałkowej sesji – czy japoński jen utrzymana pozytywny sentyment?

0
452

Spadek dynamiki

EURJPY rozpoczął drugą połowę lutego od wyraźnego swingu wzrostowego. Notowania z okolicy 118,50 wyznaczyły pod koniec ubiegłego tygodnia szczyt po kursie 121,40. Próba ustanowienia kolejnych rekordów okazała się nieudana, a na wykresie widoczna jest klasyczna formacja podwójnego szczytu. Zachowany został warunek, iż drugi wierzchołek ustanowiony musi być nieco poniżej, a w tym wypadku mamy około 5 pipsów przestrzeni.

Euro słabnie na poniedziałkowej sesji   czy japoński jen utrzymana pozytywny sentyment?

EURJPY H1

źródło: xStation

Możliwa harmonia

Obecnie cały scenariusz opiera się na strefie wsparcia 120,27. Mamy tam pułap współczynnika Fibonacciego 38,2%, na którym pojawiły się już reakcje kupujących. W dniu dzisiejszym cena powraca w te okolice i obecnie testuje wspomniany poziom. Obserwujemy formacje świecowe jakie powstają na interwale M30 oraz H1. W przypadku wybicia dołem pojawi się możliwość wygenerowania układu harmonicznego, a będzie to w zależności od skali spadków układ Leonarda lub Nietoperza. Na tą chwilę jednak potrzebne jest wyjście dołem i wygenerowanie sygnału do kontynuacji spadków.

Euro słabnie na poniedziałkowej sesji – czy japoński jen utrzymana pozytywny sentyment?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułCzy to już koniec wzrostów na Bitcoinie? Po jakiej cenie warto dokonać zakupów?
Następny artykułSzklana kula Fibonacciego na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.