EURUSD natrafił na kluczowy opór

0
657

Kwiecień przynosi odreagowanie na wykresie głównej pary walutowej. Kurs EURUSD wyznacza lokalny dołek na poziomie 1,1180 i rozpoczął obecną falę wzrostową. Kilkudniowy wzrost na poziomie 100 pipsów, potwierdza ograniczoną zmienność na głównej parze walutowej w ostatnich tygodniach. EURUSD napotkał silny poziom podażowy po kursie 1,1286. Potwierdzeniem technicznym jest strefa ZZB oraz mierzenie 38,2% z szerokiego swingu spadkowego.

EURUSD natrafił na kluczowy opór

EURUSD H1

źródło: xStation

Po ostatnich dołkach prowadzimy poglądową linię trendu wzrostowego. Rynek kilkukrotnie testował czerwoną linię i potwierdził zaangażowanie kupujących. Horyzontalna strefa popytowa wynika z mierzenia FE100 po kursie 1,1239. Mamy tam również wybity wierzchołek z 5 kwietnia, który stanowi potwierdzenie w ramach biegunowości.

EURUSD natrafił na kluczowy opór
3 (60%) 4
Poprzedni artykułAktualne okazje na rynku FOREX&CRYPTO
Następny artykułDane makro 12.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.