Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Formacja objęcia bessy - co to jest?

Formacja objęcia bessy - co to jest?

Co to jest formacja objęcia bessy?

Wyróżnić można dwie bardzo jasne i precyzyjne sygnały świecowe od rynku, które informują o aktualnej przewadze popytu lub podaży – formację objęcia hossy i formację objęcia bessy.

Formacja objęcia bessy

Nie trzeba korzystać z zaawansowanej analizy technicznej, aby umieć rozpoznać popularną formację objęcia bessy. Wystarczy w tym celu podstawowa umiejętność rozpoznawania świec japońskich i ogólna znajomość ruchów cen, którą można zdobyć za pomocą metody price action (metody „czystego wykresu”). Formacja objęcia bessy to formacja występująca najczęściej w trakcie trendu wzrostowego, składająca się z dwóch świec. Dwuświecowa formacja bessy – podobnie jak formacja objęcia hossy – składa się ze świecy wzrostowej, po której występuje świeca spadkowa. Charakterystycznym elementem drugiej świecy jest jej zasięg cenowy. Aby powstało objęcie bessy, druga świeca musi zakrywać swym korpusem poprzedniczkę. Im bardziej to czyni, tym wyraźniejszy jest sygnał potencjalnej zmiany trendu.

Objecie bessy jako sygnał sprzedaży

Co oznacza wystąpienie na wykresie danego instrumentu formacji objęcia bessy? Przede wszystkim to sygnał, że na rynku zaczęła dominować podaż. Formacja taka często występuje na skutek opublikowania negatywnych wyników finansowych przez daną spółkę giełdową. Wystąpienie objęcia bessy może oznaczać, że – co najmniej krótkoterminowo – następne świece także będą spadkowe. Formacja ta sugeruje sprzedaż pozycji długich i/lub zakup pozycji krótkich.

Co to jest formacja klina?

Zobacz również: Szkolenia Forex

Live