Funt, euro, dolar, złoty – sprawdzamy okazje na nowy tydzień

0
646

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Amerykański dolar przestał zyskiwać na wartości w stosunku do polskiej waluty. Szczyt wyznaczony na poziomie 3,9500 stanowi teraz silny opór dla notowań. Z sesji na sesję zmienność wydaje się być coraz mniejsza, a kurs porusza się w kilkudniowym trendzie bocznym. Silnym wsparcie pozostaje strefa ZZB po okrągłym kursie 3,9000.

Funt, euro, dolar, złoty   sprawdzamy okazje na nowy tydzień

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

W ostatnich godzinach rynek porusza się wyraźnie na południe. Obecnie budowana jest druga z rzędu, pokaźna świeca podażowa na interwale 4-godzinowym. Uważam, że można zakładać dalszą korektę dynamicznych wzrostów na EURPLN i kurs powinien ponownie osiągnąć okolicę współczynnika 38,2% ~ 4,3350.

Funt, euro, dolar, złoty   sprawdzamy okazje na nowy tydzień

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Układ korekcyjny FE100 wyznacza najbliższy poziom popytowy na wykresie GBPPLN. Potwierdzeniem jest biegunowość strefy wsparcia ~ 4,7860. Jest to schemat zakładający dalsze wzrosty na wspomnianej parze walutowej, a równość OneToOne wyznacza nam precyzję podłączenia się do kupujących.

Funt, euro, dolar, złoty   sprawdzamy okazje na nowy tydzień

GBPPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułAnaliza techniczna Bitcoina – Co dalej z Bitcoinem?
Następny artykułAnaliza techniczna Ethereum – Czy czekają nas spadki?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.