GBPUSD – wyhamowanie po wybiciu trójkąta

0
395

Na parze walutowej GBPUSD na interwale dziennym, możemy zauważyć ukształtowaną formację Crab. W dniu dzisiejszym cena lekko zareagowała na układ, obecnie znajdując się w okolicach okrągłego poziomu 1.6300. Warto zwrócić uwagę na kształt świecy D1 po dzisiejszym zamknięciu. Jeżeli strona podażowa wykaże swoją siłę, istnieje duże prawdopodobieństwa ukształtowania prospadkowej formacji świecowej.

GBPUSD   wyhamowanie po wybiciu trójkąta

Patrząc z perspektywy H1, w obszarze tym znajduje się również poziom 161.8 wynikający z innego (węższego) mierzenia. Rynek przetestował dzisiaj strefę po raz drugi. Na wykresie H4 obserwujemy kształtujący się Pinbar z długim górnym cieniem – czekamy jednak na zamknięcie świecy, które nastąpi o godzinie 12:00 – dopiero wtedy poznamy ostateczny kształt formacji.

GBPUSD   wyhamowanie po wybiciu trójkąta

Rozważając termin inwestycji na tej parze warto mieć na uwadze aktualne wybicie z szerokiego trójkąta widocznego na wykresie tygodniowym. Czy będzie ono trwałe – przekonamy się niebawem. Nie ulega jednak wątpliwości, że górne ograniczenie tej klasycznej formacji zostało naruszone przez aktualną świecę tygodniową. Tutaj również znaczenie będzie miał poziom zamknięcia słupka w piątek.

GBPUSD   wyhamowanie po wybiciu trójkąta

Czy technika na walorze będzie na tyle silna by przełamać silny trend wzrostowy? Zachęcamy do obserwowania tej pary.
Przypominamy również, że już w najbliższą sobotę, 30 listopada, o godzinie 10:00 rozpoczynamy intensywne praktyczne warsztaty – Symulację Live Tradingu, podczas której skoncentrujemy się na poznawaniu charakterystyki i specyfiki pary GBPUSD – jest to pierwsze spotkanie z cyklu. Szczegóły TUTAJ.