Gdzie zakończy się korekta na USDJPY?

0
422

Szczyt i wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 4-godzinowym. Szeroki przedział czasowy obejmuje kurs Ujka od początku czerwca bieżącego roku. Pojawia się tam charakterystyczny moment, a więc rozpoczęcie trendu spadkowego. Notowania wyznaczyły lokalny wierzchołek na poziomie cenowym 109,85. W kolejny tygodniach trendu wzrostowego doprowadziły do osiągnięcia minimum po kursie 104,20.

Gdzie zakończy się korekta na USDJPY?


USDJPY H4

źródło: xStation

Korekta prosta

Od początku sierpnia budowana jest korekta wzrostowa na USDJPY. Dynamiczny początek odreagowania jest w kolejnych dniach kontynuowany. Na interwale 4-godzinowym możemy z łatwością wyznaczyć układ AB=CD na korekcie prostej. Wskazuje to nam target wzrostowy dla obecnych wzrostów, który znajduje się na poziomie cenowym 107,65. Dodatkowym potwierdzeniem dla wskazywanej strefy podażowej jest mierzenie Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułTechniki Fibonacciego w praktyce
Następny artykułNowe rekordy? Co dalej z giełdami?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.