Na interwale H1 pary walutowej NZDUSD widoczne jest, w ostatnim czasie, silne odreagowanie w postaci spadków. Na ten moment rynek wyhamował w okolicach zniesienia 50% (kurs ~0.72120). Jeśli zostanie ono wybite dołem to kolejny ciekawy obszar może wynikać ze współczynnika 61.8% oraz geometrii FE100 (geometryczna korekta prosta). Te zgrupowanie znajduje się w pobliżu poziomu poziomu cenowego 0.71850. Strefa oznaczona zielonym kolorem może stanowić barierę popytową.
NZDUSD, interwał H1
Na interwale M15 możliwy techniczny opór można wyznaczyć na podstawie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej (czerwone prostokąty). Jej górna podstawa wypada w pobliżu kursu 0.72500, przy współczynniku 38.2%.
Jeśli wybite zostaną nowe dołki to drugi czerwony prostokąt należy przesunąć na nowe minima, aby górna podstawa posiadała aktualne położenie.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
NZDUSD, interwał M15
Zapamiętaj!
Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.