Ile warto dziś zapłacić za baryłkę ropy naftowej?

0
176

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,70 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 58,30 USD. Po tym fakcie na rynku WTI pojawił się znaczny popyt, który ukształtował wierzchołek podczas sesji poniedziałkowej ~ 62,00 USD.

Ile warto dziś zapłacić za baryłkę ropy naftowej?

WTI M30

źródło: xStation

Strefa popytowa

Wtorkowe otwarcie sesji europejskiej to dominacja sprzedających. W ramach mierzenie Fibonacciego na ostatniej fali wzrostowej, szukamy obecnie atrakcyjnego poziomu docelowego dla widocznych spadków. Taką strefę jest pułap 59,10 USD za baryłkę. Tam też znajduje się dynamiczne odreagowanie z ubiegłego tygodnia oraz głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo.

Poprzedni artykułPoranna korekta na Ethereum to okazja?
Następny artykułTechniczne wsparcie na amerykańskim SP500. Początek większych spadków na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.