Początek roku 2018 to zdecydowanie dominacja dolara kanadyjskiego w stosunku do amerykańskiego. USD traci właściwie do większość głównych walut, co przekłada się na utrzymywanie i dalsze windowanie wycen amerykańskich spółek. Wracając do wykresu USDCADa to punktem kierunkowym okazał się poziom 1,2920 przy szerokim mierzeniu 50% Fibo. Trzykrotny test został zgaszony przez sprzedających, a rynek zapoczątkował ruch spadkowy. Obecnie znajdujemy się w ciekawy położeniu , a mianowicie wypełniany jest układ harmoniczny Gartleya z punktem D przy współczynniku 78,6% (1,2265). Pierwszy popyt się pojawia co można wnioskować po wczorajszej świecy dziennej, z długim dolnym cieniem.
USDCAD D1
Na wykresie H1 pokazana została dodatkowa możliwość wykorzystania linii trendu, czy kanałów horyzontalnych. Chodzi o biegunowość wybitych ograniczeń, które nie tylko w przypadku poziomów wsparć/oporów dają szansę na wejście w rynek przy reteście, ale również bardzo często w stosunku do „linii prowadzonych pod kątem”. Taki scenariusz miał miejsce w okolicy poziomu 1,2320; gdzie wypada również opór horyzontalny przy 61,8%. Ostatnie minima po kursie 1,2250 uznajemy za wsparcie potwierdzone zewnętrznym mierzeniem 127,2%.
USDCAD H1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wyniki.