Jak duża będzie korekta na USDPLN?

0
144

Zmiana kierunku

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowych. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 870 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,8430. Po tym fakcie na rynku PLN-a pojawił się dość dynamiczny popyt. Na początku bieżącego tygodnia pojawiło się jednak zatrzymanie tendencji spadkowej.

Jak duża będzie korekta na USDPLN?

USDPLN H4

źródło: xStation

Zasięg korekty

Korekta wzrostowa przebiega w dość dynamiczny sposób. Dziś w godzinach około południowych pojawia się wypełnienie struktury technicznej. Notowania księgują strefę oporu po okrągłej cenie 3,8000. Z uwagi na analizowaną perspektywę czasową, warto mieć na uwadze sygnały świecowe na interwale 4-godzinowym. Tam też powinniśmy szukać oznak słabości wśród kupujących.

Poprzedni artykułOkazja na złocie. Bitcoin realizuje Wyckoff’a
Następny artykułBitcoin nie przestaje zaskakiwać. Zmiana trendu na polskim złotym
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.