Jak głębokie będą spadki na GBPUSD?

0
363

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować zmienność Kabla za ostatnie kilka sesji. Widoczny wykres rozpoczynamy od lokalnego dołka, który stanowi podstawę dla mierzenia Fibonacciego. Końcówka sierpnia przyniosła dość silny odwrót od amerykańskiej waluty. Widoczny swing wzrostowy ma rozpiętość ponad 400 pipsów. Ukształtowany wierzchołek odnosi się do kursu 1,3475.

Jak głębokie będą spadki na GBPUSD?


GBPUSD H1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

Pierwsze dni września przynoszą wzrost zaufania do amerykańskiego dolara. USD zyskuje na większości rynków w zasadzie od pierwszego dnia miesiąca. Obecnie szukamy pułapu, z którego może być wygenerowana większa korekta wzrostowa. Odnoszę się tutaj do silnego mierzenia wewnętrznego 61,8% fibo, które wyznacza poziom popytowy po kursie 1,3215. Potwierdzeniem dla wskazywanej strefy wsparcia jest wyraźna biegunowość z końcówki sierpnia.

Poprzedni artykułCzy to już czas na polskiego złotego?
Następny artykułCzy to początek BESSY? Okazje rynkowe na końcówkę tygodnia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.