Jak wyceniany jest indeks WIG20?

0
348

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20 na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 600 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej korekty spadkowej, która budowana była podczas odrabiana strat po panice z pierwszego kwartału 2020 roku. Wskazany swing nie jest tutaj przypadkowy, gdyż na jego podstawie będziemy budować obecne oczekiwania techniczne.

Jak wyceniany jest indeks WIG20?

WIG20 D1

źródło: xStation

Targety spadkowe

Tegorocznym szczyt został ukształtowany na poziomie cenowym 2095 punktów. Była to zarazem najwyższa wycena indeksu WIG20 od lutego 2020 roku. Wtedy to na rynkach pojawiła się globalna panika związana epidemią, a wyceny spółek drastycznie spadły. Odrabianie strat trwało ponad trzy kwartały. Obecnie widzimy korektę spadkową i realizację zysków na rynkach akcyjnych. Pierwszą zaporę stanowi poziom cenowy 1865 punktów (38,2% fibo), natomiast głębokim wsparciem jest kurs 1710 – 1720 punktów (FE100 + 61,8% fibo).

Poprzedni artykułDolar na oporze Fibonacciego. Bitcoin zbliża się do 40 000!
Następny artykułShort squeeze na funcie brytyjskim? Korekta na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.