Jakie będą najbliższe dni na USD?

0
391

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilkanaście sesji. Widoczny wykres rozpoczyna się dokładnie 13 sierpnia od lokalnego wierzchołka na poziomie cenowym 107,00. Był to moment kiedy do głosu doszli sprzedający i rozpoczęli kampanię spadkową. Po kilku sesjach kurs Ujka wyznaczył lokalne minimum na poziomie cenowym 105,10. Zbudowana fala spadkowa stanowić będzie podstawę dla obecnej analizy technicznej.

Jakie będą najbliższe dni na USD?


USDJPY H1

źródło: xStation

Oznaki popytu

Od połowy ubiegłego tygodnia widzimy zmianę tendencji na parze walutowej USDJPY. Rynek ukształtował lokalny wierzchołek na poziomie zniesienia 50% z fundamentalnej fali spadkowej ~ 106,10. Taki scenariusz pozwala wyznaczyć schemat harmoniczny jak może być rozgrywany na kolejnych sesjach. Na wypełnienie struktury harmonicznej wybieramy głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo, gdzie uzyskujemy potwierdzenie w postaci AB=CD. Wskazana strefa podażowa to poziom cenowy 106,63.

Poprzedni artykułCzy czeka nas upadek dolara?
Następny artykułPrzygotowanie do sesji amerykańskiej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.