Japońska waluta traci na wartości – Jakie będą kolejne godziny?

0
334

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wewnątrz trendu spadkowego w okolicy 106,30. Pomimo dość zdecydowanych spadków, zmienność w ujęciu nominalnym nie przekracza przeciętnych wartości. Minimum ukształtowane zostało na okrągłym poziomie cenowym (104,00), a rynek potrzebował ponad tydzień na osiągniecie tego pułapu.

Japońska waluta traci na wartości   Jakie będą kolejne godziny?


USDJPY H1

źródło: xStation

61,8% Fibo

W ostatnich dniach na USDJPY ukształtowane zostało silne wsparcie lokalne. MAm tutaj na myśli poziom cenowy (105,20), który oparty jest na mierzeniu FE100. Rynek ukształtował w tych okolicach 2-3 dołki, które potwierdziły duże zaangażowanie kupujących w tym obszarze. Aby wyznaczyć target wzrostowy korzystamy z szerokiego mierzenia Fibonacciego. Odnosimy się tutaj do wewnętrznego współczynnika 61,8%, który znajduje się na poziomie cenowym 105,90. Jest to zarazem aktualna strefa podażowa na wykresie USDJPY.

Poprzedni artykułJak piramidować zyskowne pozycje na rynku FOREX?
Następny artykułCoraz bliżej wybicia na Bitcoinie – Czy warto teraz kupować kryptowaluty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.