Kapitał płynie do amerykańskiego dolara. Jak długo utrzyma się ten trend?

0
193

Nowe dołki

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3650 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od średnioterminowego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 3,9700. Po tym fakcie amerykańska waluta zaczęła dynamicznie tracić na wartości. Jeszcze przed końcem 2020 roku kurs osiągnął najniższe rejony od około 2,5 roku.

Kapitał płynie do amerykańskiego dolara. Jak długo utrzyma się ten trend?

USDPLN H4

źródło: xStation

Target harmoniczny

Od połowy grudnia 2020 roku sentyment na USDPLN-ie uległ zmianie. Rynek „dźwignął się” z okolic 3,6050. Końcówka roku była dość dynamiczna, natomiast styczeń przyniósł raczej stabilizację.  Po rosnących dołkach prowadzimy poglądową linię dolnego ograniczenia. Pierwszym targetem dla kupujących jest strefa współczynnika 50% po kursie 3,7875. W szerszym ujęciu istnieje perspektywa układu harmonicznego XABCD z punktem B na wysokości 38,2% fibo. Wypełnienie struktury zależne będzie od dodatkowych potwierdzeń i wytyczone może być przez 78,6% lub 88,6%.

Poprzedni artykułPo jakiej cenie warto kupować Ripple?
Następny artykułDruga fala spadkowa przed nami? Wybijamy nowy dołek na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.