Kapitał wraca do amerykańskiego dolara – Jak długo to potrwa?

0
314

Rekordy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować dynamikę polskiej waluty na szerokim horyzoncie czasowy. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka na poziomie cenowym (4,3100), który był jednocześnie najwyższym pułapem od kilkunastu lat. Było to podyktowane globalną pandemią i radykalnym transferem kapitału do bezpiecznych aktywów. Duży wzrost awersji do ryzyka sprawił, że waluty egzotyczne były mocno wyprzedawane.

Kapitał wraca do amerykańskiego dolara   Jak długo to potrwa?


USDPLN D1

źródło: xStation

Strefa ZZB

Obecnie trwa bardzo interesujący tydzień na wykresie USDPLN-a. Poniedziałkowe otwarcie miało miejsce nieco poniżej poziomu cenowego 3,7600. Jednak bardzo szybko na rynku pojawił się silny popyt na amerykańskiego dolara, który w znacznym stopniu powiązany jest z dużą wyprzedażą na indeksach giełdowych. W dniu dzisiejszym notowania zaczynają testować docelowy poziom oporu, który oparty jest na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 38,2%.  Analizowana strefa ZZB to poziom cenowy 3,9050.

Poprzedni artykułTrading Fibonacciego krok po kroku
Następny artykułGeometria Fibonacciego na rynku FX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.