Kiepski tydzień na rynku amerykańskiego dolara – czy jest szansa na zmianę tendencji?

0
646

W ostatnich dniach wartość amerykańskiego dolara spada. Jest to szczególnie widoczne w połączeniu z aktywami uważanymi za bezpieczne jak japoński jen lub szwajcarski frank. Spadki na rynku USDJPY otwierają przestrzeń dla układu harmonicznego. Mamy tutaj możliwość zaksięgowania klasycznego Nietoperza na współczynniku 88,6% lub Leonardo Pattern na wysokości 78,6%.

Kiepski tydzień na rynku amerykańskiego dolara   czy jest szansa na zmianę tendencji?

USDJPY H1

źródło: xStation

Będą to dwa poziomy cenowe, a mianowicie 108,22 oraz 108,06. Decydującym elementem transakcyjnym powinny być sygnały świecowe na interwałach M30 – H1. Biorąc pod uwagę przestrzeń do techniczny stref na wykresie, zakładamy możliwość rozegrania schematu harmonicznego jeszcze w bieżącym tygodniu.

Poprzedni artykułEthereum – silna podaż.Czy doczekamy się realizacji scenariusza?
Następny artykułBitcoin w strefie wsparcia. Czy pojawi się popyt?
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.