Kluczowy zwrot na dolarze kanadyjskim – Czy to będzie okazja na rynku USDCAD?

0
334

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kanadyjczyka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka po kursie 1,3420. Od tego momentu notowania zaczęły wyraźnie spadać i poruszały się w dość dynamicznym trendzie. Doprowadziło to do ukształtowania dołka cenowego poniżej okrągłego poziomu 1,3100.

Kluczowy zwrot na dolarze kanadyjskim   Czy to będzie okazja na rynku USDCAD?


USDCAD H4

źródło: xStation

Podwójne mierzenie

Nowy tydzień przynosi wyraźny popyt na amerykańskiego dolara. Przekłada się to na zdecydowane wzrosty pary walutowej USDCAD. W ramach szerokiego swingu spadkowego dokonujemy mierzenia Fibonacciego, które będzie podstawą dla technicznych stref. Targetem dla kupujących będzie tutaj poziom cenowy 1,3240 – 1,3250. Bazujemy tutaj na mierzeniu 50% z szerokiego swingu spadkowego oraz korekty pędzącej AB=CD.

Poprzedni artykułCzy amerykański dolar będzie dziś zyskiwał na wartości?
Następny artykułKto wygra wybory w USA? Co przyniesie tydzień? – 26.10.2020
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.