Kolejne scenariusze na parach walutowych z brytyjskim funtem – czy warto to rozgrywać?

0
599

Dwie strefy popytowe

Kolejny raz w ostatnich dniach wyznaczamy scenariusz na wykresie GBPCHF. Dynamiczne wzrosty z pierwszej połowy tygodnia, osiągnęły szczyt na poziomie cenowym 1,2750. Obecna świeca godzinowa wypełnia lokalną równość AB=CD na schemacie korekty prostej. Czekamy na godzinę 16:00 i kształt zamknięcia formacji świecowej. Zakładamy jednak pogłębienie dołka w okolice biegunowości ~ (1,2650),a więc 100 pipsów poniżej ostatniego wierzchołka. Dodatkowym potwierdzeniem dla zaznaczonej zielonym kolorem strefy wsparcia jest mierzenie 50% z tzw. POF – pomiaru ostatniej fali.

Kolejne scenariusze na parach walutowych z brytyjskim funtem   czy warto to rozgrywać?

GBPCHF H1

źródło: xStation

Czy wsparcie wytrzyma?

Od kilku godzin trwa rynkowa walka o utrzymanie strefy wsparcia 0,8430. Na wykresie pojawiają się dość sprzeczne formacje świecowe, które na tym obszarze mogą nie być kluczowe dla decyzyjności. Najlepszym scenariuszem byłaby dynamiczna reakcja i odreagowanie, natomiast im dłużej kurs pozostaje w pobliżu strefy popytowej, prawdopodobieństwo wybicia dołem rośnie. Jeżeli jednak uda się wybronić poziom, mamy przygotowany target dla kupujących, a jednocześnie możliwy scenariusz pod krótkie pozycje. Wynika on z mierzenia FE100, które obrazuje korektę pędzącą AB=CD. Jest to pułap lokalnej biegunowości po kursie 0,8488. Z uwagi na dzisiejszą decyzję ECB oraz konferencję prasową, zmienność na wykresach z europejską walutą może dopisywać jeszcze w późniejszych godzinach sesji amerykańskiej.

Kolejne scenariusze na parach walutowych z brytyjskim funtem   czy warto to rozgrywać?

EURGBP H1

źródło: xStation

Kolejne scenariusze na parach walutowych z brytyjskim funtem – czy warto to rozgrywać?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułSprawdzone narzędzia w Analizie Technicznej na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 24.01.2020 – PMI dla przemysłu, PMI dla usług
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.