Kolejne sygnały wzrostowe na Bitcoinie?

0
299

Utrzymanie trendu

Poniższa analiza odnosi się przede wszystkim do utrzymania linii trendu wzrostowego. Z perspektywy szerszego interwału doskonale widać precyzję jaką utrzymywała strona popytowa w ostatnich tygodniach. Patrząc na zamknięcia świec 4-godzinowych, nie mieliśmy sytuacji, aby formacja zamknęła się poniżej wyznaczonego ograniczenia dolnego. Kontynuację trendu doskonale widać na długich dolnych cieniach, jakie tworzone były na świecach japońskich.

Kolejne sygnały wzrostowe na Bitcoinie?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Wybicie górą?

W ostatnich godzinach cena Bitcoina wraca do strefy oporu 9400 dolarów. Jest to poziom, który przetestowany został w pierwszej połowie lipca, a obecne odbicie od linii trendu ponownie prowadzi kurs do strefy podażowej. Dodatkowym potwierdzeniem jest tutaj mierzenie Fibonacciego 38,2% z całej fali spadkowej z czerwca. Wcześniejsze utrzymanie linii trendu wzrostowego stwarza obecnie dużej prawdopodobieństwo wybicia górą. Kolejnym targetem dla BTCUSD w przypadku sygnału wzrostowego będzie pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%, który znajduje się na poziomie cenowym 8750 dolarów.

Poprzedni artykułNiezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów
Następny artykułPoznaj wysoką skuteczność formacji harmonicznych na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.