Kolejne wzrostowe sesje na złocie – jak długo utrzyma się ta tendencja?

0
215

Rekordy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od rekordowego wierzchołka cenowego po kursie 2 075 USD. Kolejne trzy kwartały stały jednak pod znakiem wyraźnej dominacji sprzedających.

Kolejne wzrostowe sesje na złocie   jak długo utrzyma się ta tendencja?

GOLD D1

źródło: xStation

Testujemy opór

Obecnie kształtowana jest czwarta z rzędu wzrostowa sesja na rynku złota. Notowania zaczynają testować poziom podażowy po cenie 1 875 dolarów za uncję. Na wskazanym poziomie pojawiły się wcześniej wyraźne reakcje ze strony sprzedających. Dodatkowym potwierdzeniem jest klasyczne mierzenie 50% z szerokiego swingu spadkowego.

Poprzedni artykułFałszywe wybicie na Ropie WTI? Bitcoin po raz kolejny odbija się od 61,8% fibo
Następny artykułGeometria Fibonacciego na amerykańskim indeksie SP500
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.