Kończymy tydzień na niemieckim indeksie DAX

0
299

Impuls spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Wskazany horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka sesji i przedstawiony jest na świecach 30-minutowych. Początek wykresu odnosi się do lokalnego maksimum, które wyznaczone zostało na poziomie cenowym 13 460 punktów. Po kilkudziesięciu godzinach spadków, rynek DAXa osiągnął lokalne minimum w rejonie 12 750 punktów. Mamy tu więc przykład bardzo dużej dynamiki notowań, jakie od czasu do czasu opisuje reaktywność DE30.

Kończymy tydzień na niemieckim indeksie DAX


DAX M30

źródło: xStation

Realizacja Gartleya

Obecny tydzień kończymy realizacją układu harmonicznego Gartleya. Schemat został zaksięgowany na wysokości mierzenia wewnętrznego 78,6% po kursie 13 300 punktów. Po pierwszej, dynamicznej reakcji sprzedających, kolejne godziny przyniosły bardziej niezdecydowanie. Atrakcyjna strefa popytowa znajduje się obecnie w zielonej strefie cenowej 13 000 punktów. Wyznaczona została w oparciu o mierzenie FE100 z użyciem fali BC.

Poprzedni artykułCzy dolar dalej będzie się umacniał?
Następny artykułPraktyczne wykorzystanie technik Fibonacciego w tradingu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.