Kontynuacja wyprzedaży funta brytyjskiego – Czy możemy wykorzystać ten trend?

0
522

Kontynuacja konsolidacji

Od początku kwietnia notowania GBPUSD utrzymują się ponad technicznym wsparciem 1,2170. Po wyznaczeniu maksimum z ostatnich tygodni, wspomniana strefa popytowa została potwierdzona mierzeniem Fibonacciego 38,2%. W pierwszej połowie kwietnia rynek mocno potwierdził zaangażowanie kupujących w tym rejonie. Znacząca jest formacja świecowa, która uformowana została na interwale 4-godzinowym.

Kontynuacja wyprzedaży funta brytyjskiego   Czy możemy wykorzystać ten trend?


GBPUSD H4

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Otwarcie nowego tygodnia to kontynuacja lokalnego kierunku spadkowego. Rynek otwiera sesję poniedziałkową z niewielką luką w dół i postawia ta przestrzeń 15 pipsów niedomknięta. Sprowadza to notowania w okolice linii trendu wzrostowego, która została ukształtowana w ostatnich dniach. Ewentualne wybicie dołem będzie sygnałem do dalszych spadków, których target wyznacza nam szeroka strefa wsparcia 1,2170. Nie jest to obecnie scenariusz pod rozegranie longa ze wspomnianego wsparcia, jednak możemy to wykorzystać do precyzyjnego określenia poziomu take-profit dla krótkich pozycji. 

Poprzedni artykułAkademia Tradingu – Stop loss na zniesieniu Fibonacciego
Następny artykułJak dużą przewagę w tradingu uzyskujemy dzięki technikom Fibonacciego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.