Kryptowaluty odrabiają straty – Czy Ethereum wyznaczy nowe maksima?

0
258

Siła podaży

Poniższy wykres zawiera notowania ETHUSD z ostatnich 13-14 miesięcy. Doskonale widoczne jest więc kiepskie drugie półrocze w 2019 roku, które przyniosło osłabienie Ethereum o blisko 70%. Odnosimy się bowiem do szczytu z czerwca, w którym kurs przebił poziom cenowy 350 dolarów. Jeszcze pod koniec 2019 roku na wykresie pojawiły się wyceny poniżej 120 dolarów za ETH co oddaje skalę tej przeceny. Odreagowanie przyniósł pierwszy kwartał 2020 roku, w którym kurs znaczenie zbliżył się do 300 USD.

Kryptowaluty odrabiają straty   Czy Ethereum wyznaczy nowe maksima?


ETHUSD D1

źródło: xStation

Wzrostowy lipiec

W momencie, gdy wydawało się, iż atak na szczyt z przed kilku miesięcy jest tylko kwestią czasu, pojawiło się globalne zagrożenie epidemiczne. Rynek ponownie wykonał zwrot na południe i tym razem znalazł się poniżej 100 dolarów. W związku z poprawą sentymentu i spadkiem awersji do ryzyka, kapitał stopniowo wraca do bardziej ryzykownych aktywów. Doskonałym przykładem tego jest wycena ETH, która w ostatnich dniach mocno wzrosła. Ponownie wracamy więc do strefy podażowej 350 dolarów, która znajduje potwierdzenie na zewnętrznym mierzeniu 127,2% fibo.

Poprzedni artykułDaytrading Fibonacciego na rynku FOREX – najlepsza nauka jest na żywym rynku!
Następny artykułSrebro nowym Bitcoinem?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.