Kurs euro traci na otwarciu sesji – ważny poziom, który może być dziś rozgrywany

0
629

Pierwsza połowa listopada przynosi wyraźne spadki na głównej parze walutowej. W ujęciu wartościowym mamy tu spadek EURUSD o około 200 pipsów, co przez okres 10 sesji nie jest szczególnie zaskakującym wynikiem. Obecny dołek został ukształtowany nieco poniżej okrągłej bariery 1,1000.

Kurs euro traci na otwarciu sesji   ważny poziom, który może być dziś rozgrywany

EURUSD H1

źródło: xStation

Aktualnie liczymy na rozwiniecie się korekty wzrostowej na nieco wyższy pułap cenowy. Uwagę zwraca przede wszystkim strefa ZZB po kursie 1,1040. Mamy tam wyraźne potwierdzenie z mierzenia FE100, które oznacza największą korektę wzrostową w obecnym trendzie. Jest to schemat, który może być rozgrywany przez rynek w okolicy godziny 11:00, kiedy to poznamy dane inflacyjne ze strefy euro.

Kurs euro traci na otwarciu sesji – ważny poziom, który może być dziś rozgrywany
5 (100%) 1
Poprzedni artykuł[LIVETRADING] Dlaczego na forexie gramy na pipsy? Jak myśleć żeby wygrać?!
Następny artykułRipple pojawiła się podaż. Czy wsparcie wytrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.