Kurs funta – czekamy na kapitulację kupujących

0
626

Od kilku dni rynek testuje poziom oporu 4,8500 na współczynniku 50%. Pomimo wyraźnego naruszenia strefy, brakuje siły kupujących, a na świecach zostają długie, górne cienie. Potwierdza to z jednej strony słabość popytu, z drugiej natomiast zaangażowanie sprzedających do wygenerowania większej korekty spadkowej.

Kurs funta   czekamy na kapitulację kupujących

GBPPLN H4

źródło: xStation

Poziom jaki nas interesuje w pierwszej kolejności wynika z poprzedniego dołka. Pułap 4,7800 zyskuje potwierdzenie w mierzeniu Fibonacciego 38,2% orz wyraźnej biegunowości obszaru. Jest to strefa popytu, która stanowi pierwszy target w przypadku silnego odbicia od aktualnego oporu.

Poprzedni artykułTeoria fal Elliott’a – podstawowe założenia
Następny artykułSkuteczność technik Fibonacciego na rynku FOREX & CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.