Kurs funta – kiedy wybicie górą?

0
563

Pomimo wczorajszego naruszenia strefy oporu (3,8500), kurs dynamicznie powraca poniżej, zostawiając długi cień na świecy 4-godzinowej. Dziś widzimy kolejne ataki na poziom podażowy, które na tą chwilę są skutecznie neutralizowane przez sprzedających.

Kurs funta   kiedy wybicie górą?

EURPLN D1

źródło: xStation

Najbliższy opór znajduje się dopiero po kursie 4,7700. Mamy zatem około 800 pipsów przestrzeni do ewentualnych spadków, potrzeba jednak większego rozwinięcia korekty spadkowej. Sygnały na formacjach świecowych wydają się wystarczające, jednakże kolejny test strefy oporu zwiększa prawdopodobieństwo jej wybicia górą.

Kurs funta – kiedy wybicie górą?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułFibonacci trading na realnym rynku
Następny artykułAnaliza techniczna Ripple-czy już to widziałeś?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.