Długa pozycja na EURUSD

0
704

Zagranie na EURUSD z środowej sesji to klasyczne rozegranie motywu europejskiego. Po otwarciu handlu na Starym Kontynencie rynek wykonał fałszywy zwrot w kierunku południowym co było okazją do zajęcia długiej pozycji na wcześniej przygotowanym poziomie wsparcia.

Schemat strefy popytowej oparty był na kilku kluczowych elementach, a na poniższym screenie jest to mierzenie 50% oraz równość fal AB=CD.

Długa pozycja na EURUSD

EURUSD M15

źródło: XTB

Dodatkowo poziom wsparcia potwierdzał układ harmoniczny Leonarda z punktem D przy współczynniku 78,6%. O głębokości układu decyduje oczywiście potwierdzenie z mierzenia FE100, które clustruje się z 78,6%.

Z długiej pozycji udało się wyjść na założonym poziomie ZZB, gdzie wcześniej występował punkt B formacji harmonicznej, a wiec klasyczne TP1 w tego typu zagraniach.

Długa pozycja na EURUSD

EURUSD M15

źródło: XTB


Długa pozycja na EURUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułUkład harmoniczny i overbalance wyznaczają poziomy zwrotne na EURUSD
Następny artykułJak poprawnie analizować rynek Forex&Krypto
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.