Mierzenie FE100 na USDJPY

0
1052

Kwiecień przynosi wyraźne wzrosty na wykresie USDJPY. Amerykański dolar wyraźnie zyskuje w stosunku do japońskiej waluty. Rynek wzrósł blisko 250 pipsów w przeciągu ostatnich trzech tygodni. Obecny szczyt został wyznaczony w strefie oporu 112,00. Poziom potwierdza wyraźna podaż w tym rejonie na początku marca bieżącego roku. Strefa pozostaje aktualna w przypadku kolejnej kontry ze strony kupujących.

Mierzenie FE100 na USDJPY

USDJPY H1

źródło: xStation

Z kolei najbliższym wsparciem jest poziom 111,20. Wyznacza go mierzenie FE100 w lokalnej strefie ZZB. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od trzech czarnych świec godzinowych, które zwiększają prawdopodobieństwo pogłębienia korekty spadkowej.

Poprzedni artykułCzy to początek większej korekty na DAX’ie? Nadajemy na żywo o 12:00
Następny artykułPoczątek korekty na DAXie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.