Miesięczna linia trendu na Kablu

0
725

Kurs GBPUSD powrócił ponad okrągłą barierę 1,3000. Przybliża to kurs Kabla do linii trendu spadkowego, która poprowadzona jest od połowy marca ze szczytu ~ 1,3370. Z każdym kolejnym testem rośnie prawdopodobieństwo wybicia górą i odwrócenia średnioterminowych spadków.

Miesięczna linia trendu na Kablu

GBPUSD H1

źródło: xStation

Zakładamy też scenariusz z kolejną falą spadkową, która maksymalny zasięg potwierdza szerokie mierzenie FE100. Jest to poziom cenowy, którego okolice było testowane w pierwszej połowie marca. Mamy tam wyraźną biegunowość w ramach strefy oporu sprzed dwóch miesięcy. Jest to nasze średnioterminowe wsparcie pod strategie swingowe po kursie 1,2950. Wybicie górą linii trendu spadkowego, będzie równoznaczne z anulowaniem scenariusza OneToOne. 

Miesięczna linia trendu na Kablu
5 (100%) 2
Poprzedni artykułPrzygotowanie do tradingu w nadchodzącym tygodniu. Każdy poniedziałek nadajemy na żywo o 12:00
Następny artykułAnaliza techniczna na nowy tydzień
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.