Najlepsza i najgorsza transakcja minionego tygodnia

0
430

W pierwszej kolejności przedstawiamy układ, który przyniósł największy zysk. Pierwsza pozycja na EURGBP otwarta została 6 lutego, kolejne dwie 11.02.2014. Zysk z najlepszej transakcji wyniósł w tym wypadku 158 pipsów.

Najlepsza i najgorsza transakcja minionego tygodnia

Na parze walutowej EURGBP wyrysowała się wyraźna świeca spadkowa, która w ujęciu tygodniowym ma ponad 150 pipsów. Patrząc w szerszej perspektywie czasowej walor ten znajduje się cały czas w wyraźnym trendzie spadkowym, stąd też nasza decyzja aby część pozycji przetrzymać na kolejne sesje. Szczegółowy opis tego „trejdu” już dzisiaj na wieczornych konsultacjach o 19:00.

Najgorszą transakcję w minionym tygodniu zanotowaliśmy na parze USDJPY. W dniu 13 lutego 2014r. kurs znalazł się na wsparciu cenowym, na którym rynek reagował kilkukrotnie w ciągu ostatnich 5 sesji. Po wystąpieniu formacji świecowej zapowiadającej wzrosty nastąpiło wejście w pozycję ze stopem na poziomie 101,94. W pewnym momencie pozycja była „na plusie” 9 pipsów, jednak nie została zabezpieczone na „zero”. W ciągu następnych dwóch godzin rynek zawrócił i dynamicznie uderzył w naszego Stop-Loss’a. Wynik z tej pozycji to -18 pipsów. Straty mogliśmy uniknąć z trzech powodów: pierwszym z nich był okrągły poziom, który nie został wyraźnie wybroniony, a na mniejszych interwałach czasowych mogliśmy to dostrzec po gwałtownych tickach podażowych.

Najlepsza i najgorsza transakcja minionego tygodnia

Kolejne dwa argumenty mówiące o tym, że sygnał był słaby omówione zostaną już dzisiaj na webinarze o godzinie 19:00, gdyż niezbędne będzie zaprezentowanie pewnych zależności na mniejszych TF’ach bezpośrednio z poziomu platformy transakcyjnej.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie przy wykresach – zapisu na cotygodniowe konsultacje FTOK Basic dokonać można poniżej. Wystarczy podać imię i maila, a link do logowania podesłany zostanie bezpośrednio przed rozpoczęciem webinara:)

Najlepsza i najgorsza transakcja minionego tygodnia