Odczyt PKB w Australii

0
804

W oczekiwaniu na dane z gospodarki australijskiej rynek znajdował się od kilku dni w konsolidacji. Odczyt raportu dotyczącego PKB nastąpił o godzinie 01:30 polskiego czasu:

  • PKB raz na kwartał odczyt 0,6%, prognoza 0,8%, poprzednia 0,6%
  • PKB raz w roku odczyt 2,3%, prognoza 2,6%, poprzednia 2,6%

Poziom gospodarki Australii jest uzależniony od światowego popytu na surowce i towary (główny eksport to rynek Japonii ), dlatego odczyt PKB jest kluczowy dla inwestorów na świecie. Raport obrazuje wynik działalności wszystkich podmiotów gospodarki narodowej w określonym czasie. Prezentuje on finalną wartość dóbr i usług wytworzoną w kraju. Jest wyznacznikiem koniunktury i pozwala na prognozowanie wzrostu bądź kurczenia w przyszłości.
Rynek rozczarowany publikacją zareagował wyprzedawaniem AUD. Wyprzedanie waluty spowodowało spadek w ciągu 15 minut o 60-65 pipsów. Całkowity spadek sięgnął 90 pipsów. Na AUD/JPY spadek był jeszcze silniejszy i wyniósł 117 pipsów w podobnym czasie. Skorelowanie tych par walutowych sięga na M15 95.5%!

Odczyt PKB w Australii

Po tak dużym spadku kursu i naruszeniu dolnego ograniczenia ( konsolidacji) czekamy na odbicie i reakcje na poziomy Fibo szukając tym samym setupów zgodnych z naszymi założeniami.
Odczyt PKB w Australii

M15

Odczyt PKB w Australii

M5