Ogromna przecena na ropie naftowej !

0
229

Korekta-Swing

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 23,5 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej z lipca i sierpnia bieżącego roku. W ten sposób rynek wyznaczył low cenowe po kursie 61,80 USD.

Ogromna przecena na ropie naftowej !

WTI H4

źródło: xStation

Głębokie wsparcie

Dynamiczne spadki osiągają właśnie strefę popytową 70,50 USD za baryłkę WTI. Jest to poziom, który opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% oraz FE100. Z uwagi na skalę przeceny i jej tempo trzeba być ostrożnym przy zagrywaniu pozycji długich. Ważne będą dodatkowe potwierdzenia na formacjach świecowych, na których pojawi się wyhamowanie.

Ogromna przecena na ropie naftowej !

WTI H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułFormacja harmoniczna Cypher
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Projekcie Fibonacciego na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.