Okazja transakcyjna na DAXie?

0
132

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 480 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 255 punktów. Były to jednocześnie poziomy najniższe od około pięciu tygodni. Końcówka czerwca przyniosła jednak zdecydowaną zmianę tendencji.

Okazja transakcyjna na DAXie?

DAX H1

źródło: xStation

Wsparcie harmoniczne

Czwartkowy zjazd na południe wypełnia ciekawy poziom techniczny. Bazujemy tutaj na układzie harmonicznym FT Pattern. Wyznaczony scenariusz zakłada poziom wsaprcia po cenie 15 310 punktów. Punkt D formacji znajduje się bowiem na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Prezentowany układ jest właśnie testowany przez rynek.

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na indeksach?
Następny artykułZłoto wraca ponad barierę 1 800 dolarów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.