Optymistyczny początek marca na funcie brytyjskim – czy ta tendencja się utrzyma?

0
495

Strefa popytowa

Marzec rozpoczął się od wyraźnej zmiany tendencji na rynku GBPUSD. Po kilku tygodniach spadków na wykresie Kabla, notowania ukształtowały dołek na poziomie szerokiego mierzenia 50%. Jest to poziom cenowy 1,2730 i pozostaje średnioterminowym wsparciem dla notowań. 

Optymistyczny początek marca na funcie brytyjskim   czy ta tendencja się utrzyma?

 GBPUSD H4

źródło: xStation

Kluczowy opór

Ostatnie dni to duża dynamika wzrostowa na wykresie GBPUSD. Seria białych świec wzrostowych podprowadza notowania do strefy oporu 1,3200. Jest to poziom, który potwierdzony jest współczynnikiem 61,8% fibo oraz wcześniejszymi wierzchołkami na wykresie. Dzisiejsza sesja europejska otwiera się od dość znacznego odreagowania kursu co widoczne jest na powyższej świecy 4-godzinowej. Uznajemy więc okrągły poziom cenowy 1,3200 za kluczowy dla rozwinięcia ostatnich wzrostów.

Optymistyczny początek marca na funcie brytyjskim – czy ta tendencja się utrzyma?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 10.03.2020 – PKB, zmiana zatrudnienia
Następny artykułOkazje na walutach – LIVE z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.