Optymistyczny początek tygodnia dla euro – Czy ten trend się utrzyma?

0
444

Dynamiczne wzrosty

Od połowy maja notowania EURCHF silnie wzrastały. Z okolicy okrągłego poziomu 1,0500 rynek powędrował ponad 400 pipsów na północ. Wzrosty zakończyły się na poziomie cenowym 1,0915. Był to jednocześnie najwyższy pułap od mniej więcej pół roku. Dynamika notowań z drugiej połowy maja utrzymana zastała również w okresie korekcyjnym. Wystarczyło kilka sesji, aby kurs zniwelował ponad 60% wcześniejszych wzrostów.

Optymistyczny początek tygodnia dla euro   Czy ten trend się utrzyma?


EURCHF H4

źródło: xStation

Tygodniowy scenariusz

Dołek na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8% stanowi obecnie wyraźne wsparcie. Rynek dość precyzyjnie zareagował na kurs 1,0660 i zapoczątkował być może tylko lokalną korektę wzrostową. Mamy bowiem scenariusz z układem harmonicznym, który może być zrealizowany na tej parze walutowej. Jeżeli pojawi się kolejna fala spadkowa, koniecznością będzie wybiciem dołem wspomnianego 1,0660. Na wysokości mierzenia 61,8% zostałby ukształtowany punkt B formacji, natomiast zakończenia oczekujemy ma 78,6% lub 88,6% w zależności od dodatkowych potwierdzeń. Patrząc na zmienność rynkową jest to schemat, który może być zamknięty jeszcze w bieżącym tygodniu.

Poprzedni artykułDane makro 15.06.2020 – inflacja CPI, sprzedaż przemysłowa
Następny artykułJak wyznaczyć setup na rynku FOREX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.